آهنگسازی یا فرآیند ساخت آهنگ شامل بسیاری از فنون متفاوت می شود. سازندگان موسیقی، موسیقی را تولید یا ضبط می کنند و یا می نویسند. 
آموزش آهنگسازی
تولید موسیقی یک میدان بسیار رقابتی است و یک سازنده موسیقی برای پیشرفت خود مجموعه مهارت های متنوع خود را بهبود می بخشد و یا با هنرمندان معتبر تر کار می کند.

دو اصل ضروری در آهنگسازی اشتیاق و مجموعه مهارت های متنوع است. 
آهنگسازان هنگام آهنگسازی معمولاً از پشت کامپیوتر خود در استودیو ضبط کار میکنند.

آن ها از نرم افزار های مختلفی برای نوشتن موسیقی، برنامه ها و موسیقی متناسب با ویرایش تصویر یا تغییرات کارگردان یا سازنده در جهت نوشتن موسیقی استفاده می کنند.

کار آهنگسازی بسته به پروژه های آن مانند فیلم با مدیران، تهیه کنندگان، سرپرستان موسیقی، ویراستاران موسیقی و نوازندگان دارد. 
آهنگسازان اغلب در نوشتن موسیقی برای یک شخص خاص یا بخشی از آهنگ تخصص دارند.

آن ها اغلب انفرادی یا با گروه های سه یا چهار نفره با استعداد های متفاوت کار می کنند تا قطعه مورد نظر را برای یک هنرمند، شرکت یا تولیدکننده بسازند. 
آهنگسازان افرادی هستند که آهنگ های خود را برای هنرمندان انفرادی،گروه ها و دیگر هنرمندان می نویسند.

آهنگسازی چیست؟

آهنگسازان معمولاً ملودی را بر روی اشعار نوشته شده تنظیم می کنند. در آهنگسازی ممکن است به آهنگ های پس زمینه موسیقی نیز نیاز باشد. 
استفاده از موسیقی پس زمینه مستلزم شناخت نحوه کار کردن صفحه کلید، درام، گیتار و سایر ابزارهاست.

آن ها ممکن است مجبور باشند برای ساخت یک آهنگ با سایر نت نویسان، آهنگسازان و خوانندگان همکاری کنند. پس از نوشتن آهنگ و قرار دادن ملودی به آن، آهنگسازان یک دمو از آن میگیرند.

دمو ضبط از آهنگی است که ترانه سرا استفاده می کند تا بتواند مطالب را به ناشران، تولیدکنندگان یا خوانندگان موسیقی منتقل کنند. 
آهنگسازان حق امتیاز کار دارند و با نمایش های زنده و کنسرت هایی که آهنگ ها انجام می شود آهنگ ها را ارائه می دهند.

در حالی که بسیاری از ترانه سرایان، مترجمانی آزاد هستند و آهنگ های خود را زمانی و مکانی می نویسند، اما نویسندگان آهنگ افرادی هستند که به طور انحصاری برای یک ناشر موسیقی کار می کنند.


مزیت این روش کار این است که نویسندگان افرادی قادر به تمرکز بر روی کار خود هستند، زیرا آن ها به طور مرتب به کار خود می پردازند. 
ترانه سرایان مشتاق باید این را درک کنند که این حرفه ای آسان نیست.

فداکاری، کار سخت و استقامت در آهنگسازی بسیار مهم است. آن ها ب