جاکوب کولیر

جاکوب کولیر

جاکوب کولیر یک گروه تک نفره است.
او موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و خواننده‌ی مشهوری است که تاکنون دو بار برنده‌ی جایزه‌ی معروف گرمی آواردز (Grammy Award) شده است.
متولد 1994-لندن در یک خانواده موزیسین و یک مالتی اینسترومنتالیست (قادر به نواختن چندین ساز ازجمله پیانو، کنتر بیس، گیتار بیس، سینتیسایزر، درامز، گیتار، ماندولین، بزوکی، اکوردیون و ملودیکا) است که با رِنج وسیع صوتی وکال کارهایش را اجرا می‌کند.
جاکوب با برندهای مطرح دنیا همراه بوده است و یکی از آثار ماندگار او آن سوی افق یا Over the Horizon است که در سال 2017 برای شرکت سامسونگ و برای گوشی های گلکسی S8 تولید کرده است.
جاکوب کولیر در یک اجرای پویا و رنگارنگ به بازسازی اتاق جادویی در خانه اش در لندن جایی که آهنگ هایش را تولید می کند، می پردازد و سه آهنگی را اجرا می کند که هر قسمت از آهنگ را خودش می خواند و هر ساز را خودش می نوازد.
اجرای او با کالیودیسکوپ که نوعی ابزار نوری است و نشانه هایی از موزیک و رشد در زمانی واقعی را ثبت می‌کند همراه است و قطعا بیننده را به وجد می آورد.
از نقاط مختلف دنیا اشخاص مختلف در سنین مختلف با استفاده از تلفن همراه‌شان ملودی ضبط کرده و برای جاکوب می‌فرستند و او با اکاپلای خاص خودش، بصورت گوشی ملودی‌ها را تنظیم و منتشر می‌کند که شنیدنشان خالی از لطف نیست.
جالب تر اینکه “هربی هنکاک” هم یکی از اون اشخاص بوده که با یک ملودی اتونال سعی در به چالش کشاندن جاکوپ داشته اما او از عهده این چالش برمی‌آید.
ضمناً این هنرمند تحت حمایت شخصی مثل “کوئینسی جونز” بعد از شنیدن اولین کارش، قرار گرفت و به کمک او توانست یک آلبوم بنام In My Room را منتشر کند.
ضبط، تنظیم، اجرا و تولید تمام قطعات این آلبوم توسط خود جاکوب و در اتاق خودش در لندن انجام شده است.
دو قطعه از این آلبوم توانستند در فوریه 2017 برای جاکوب Jacob جایزه گرمی Grammy به ارمغان بیاروند.