نیما بنایی، هنرجوی گیتار و آواز

مدرس: سروش بصراوی

# خودتان را کامل معرفی کنید.

نیما بنایی هستم، متولد دهم دی ماه ۱۳۸۱؛ دانش‌آموز سال هشتم.

# چطور با همراز آشنا شدید؟

از طریق یکی از آشنایان پدرم با استاد بصراوی و آموزشگاه همراز آشنا شدم، از ۹ سالگی گیتار را به صورت مبتدی شروع کردم.

# چرا گیتار را انتخاب کردید؟

با نظر پدرم گیتار را در یکی از آموزشگاه‌های نزدیک منزل شروع کردم، نظر ایشان در ابتدا این بود که به صورت امتحانی علاقه و استعداد من در مورد موسیقی سنجیده شود، بعد از دو جلسه با نظر استاد و علاقه خودم به‌طورمستمر به یادگیری گیتار ادامه دادم؛ با شروع ملودی به تشویق اطرافیان به خصوص پدر و مادرم شروع به تمرین آواز کردم.

# سهم استاد در آموزش موسیقی چقدر است؟

البته که در یادگیری موسیقی اساتید نقش مهمی دارند، اما در کنار آموزش استاد، علاقه و پشتکار هنرجو هم سهم بسزایی دارد.

# مشوقین شما چه کسانی بودند؟

اصلی‌ترین مشوقین من پدر و مادرم بودند. در یکی دو سال اول پدرم آواز را در منزل با من کار می‌کرد و بعد از آشنایی با استاد بصراوی در کلاس سلفژ و صداسازی، آموزش حرفه‌ای را همراه با گیتار با ایشان شروع کردم.

# فکر می‌کنید رمز موفقیت شما در موسیقی تاکنون چه بوده است؟

رمز موفقیت من اول علاقه و بعد تمرین مداوم است که البته همراهی و حمایت مادرم هم در این چند سال نقش مهمی در پیشرفت من داشته است.

# صحبتی برای دوستان علاقه‌مند به موسیقی

پیشنهاد من به دوستانم این است که هر رشته‌ای را که انتخاب می‌کنند با پشتکار و علاقه دنبال کنند و از موانع و سختی‌های احتمالی مایوس نشود.

# تاثیر یادگیری موسیقی بر سایر جنبه‌های زندگی شما مثل درس، شخصیت، عواطف و ارتباط‌تان با دیگران

به‌طورکلی اشخاصی که در زمینه‌های هنری فعالیت می‌کنند، از عواطف و احساسات لطیف‌تری برخوردار هستند. یادگیری موسیقی برای من باعث بهتر شدن روابط با دوستانم، محبوبیت من در مدرسه و بالارفتن اعتمادبه‌نفسم شده است.

# اهداف موسیقایی و برنامه‌های هنری آینده شما؟

مسلما ادامه موسیقی یکی از مهم‌ترین اهداف من در زندگی است و اهمیت آن همپای ادامه تحصیلم است. دوست دارم در آینده در کنار نوازندگی، خوانندگی را به صورت حرفه‌ای ادامه بدهم. در آخر برای همه دوستانم آرزوی موفقیت دارم.