5 نکته درباره چگونگی خواندن نت‌های بالاتر

5 نکته درباره چگونگی خواندن نت‌های بالاتر

  1. قبل از تمرین صدایتان را گرم کنید. تمرین آواز هم مثل هر تمرین دیگری است. باید طوری ماهیچه‌های مدنظر را گرم کنید که تحت فشار نباشند. انجام عمل گرم کردن به شما کمک می‌کند تا میزان رسایی صدایتان را هم بسنجید.
  2. هنگام تنفس از دیافراگمتان بشکل آزادانه استفاده کنید. این مطلب بارها و بارها گفته شده اما ما بر این باوریم که هنوز جای تاکید دارد. وقتی در حال آواز خواندن هستید نیاز دارید که یاد بگیرید از شکمتان نفس بکشید نه از قفسه سینه.
  3. بیانتان را بهبود دهید. این یک مشکل رایج در بین خوانندگان است که جدی گرفته نشده است. مشکلِ بیان می‌تواند موجب شکست در اجرا شود، چه نت‌های پایین را بخوانید چه نت‌های بالا.
  4. هنگام تمرین نت‌ها سرعت آهسته و پیوسته‌ای داشته باشید. از رنج متوسط شروع کنید و هر بار هنگام تمرین رنج صدایتان را بالاتر و بالاتر ببرید. اینکه اجازه بدهید تارهای صوتی‌تان از پایین به بالا و برعکس حرکت کنند نیز خیلی ایده‌آل است.
  5. حروف صدادار مخصوص خودتان را پیدا کنید. خوانندگان حروف صدادار مخصوص خودشان را دارند که بهتر از دیگران آن‌ها را ادا می‌کنند. شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. به این کار اصلاح واکه گفته می‌شود. در حین تمرین آواز حروف صدادار مخصوص خودتان را پیدا خواهید کرد.

5 نکته درباره چگونگی خواندن نت‌های بالاتر