مدرس: آرش جامع

# خودتان را کامل معرفی کنید.

الهه متقی متولد 2/12/1373، 22 ساله، دانشجوی حقوق.

# چطور با همراز آشنا شدید؟

خواهر من 5 سال هنرجوی سنتور خانم اخشابی بودند، از طریق ایشان آشنا شدم.

# چندسال است که ساز می‌زنید؟

دقیقا یک سال و سه ماه.

# چرا ویولن را انتخاب کردید؟

از بچگی دوست داشتم. سازی است که صدای دلنشینی دارد. آرزو دارم که یک روز بتوانم آن‌طوری که می‌خواهم و در ذهنم و تصوراتم است، ویولن بزنم. در کل از انتخابم راضی هستم.

# سهم استاد در آموزش موسیقی چقدر است؟

انتخاب استاد قدم دوم بعد از انتخاب یک ساز است و عامل انگیزشی خیلی مهمی هم می‌تواند باشد. استاد تصور شما را از آنچه در مورد یک ساز فکر می‌کردید، شکل می‌دهد. شاید اگر استاد من به من انگیزه لازم را نمی‌دادند و با تشویق‌ها و حمایت‌هایشان و گاهی حتی با اعمال قاطعیت‌های بجا برای اینکه جدیت کار را متوجه شوم، من اصلا به این‌صورت پیشرفت نمی‌کردم. شاید سیر متفاوت‌تری می‌رفتم و چه‌بسا رها می‌کردم، اما یکی از دلایل اصلی پیشرفتم و از همه مهم‌تر امیدوار بودنم و ادامه ‌دادنم را در این راه، مدیون ایشان و همیشه قدردان زحماتشان هستم.

# مشوقین شما چه کسانی بودند؟

هرکسی می‌تواند به‌تنهایی مشوق خودش باشد، اما خوشبختانه من در این راه تنها نیستم و همیشه از سمت پدر و مادر عزیزم و استاد محترمم مورد تشویق و همراهی و همدلی بودم که از همه ممنونم.

# فکر می‌کنید رمز موفقیت شما در موسیقی تاکنون چه بوده است؟

پشتکار و تمرینات روزانه.

# صحبتی برای دوستان علاقه‌مند به موسیقی

به نظرم علاقه در صدر هر چیزی جای دارد. علاقه به کاری که می‌کنیم، سازی که می‌زنیم، درسی که می‌خوانیم و… بعد از آن پشتکار و اعتماد به خودتان و رؤیایی که دارید… هیچ سختی و تلاش‌کردنی ارزش این را ندارد که شما رؤیایتان و چیزی که دوسش دارید را رها کنید پس ادامه دهید. یک‌جا بی‌حرکت نایستید.

# تاثیر یادگیری موسیقی بر سایر جنبه‌های زندگی شما مثل درس، شخصیت، عواطف و ارتباط‌تان با دیگران

بیشترین تاثیرش ممارست برای رسیدن به هدف و تلاش‌کردن است که نتیجه‌اش افزایش اعتمادبه‌نفس و حس رضایت از خود می‌شود و همچنین باعث افزایش خلاقیت و دقتم در بقیه امور نیز شده است.

# اهداف موسیقایی و برنامه‌های هنری آینده شما؟

امیدوارم بتوانم در یک ارکستر معتبر جایگاهی پیدا کنم که جبرانی برای تلاش‌های خودم و افتخاری برای پدر و مادرم و استادم باشد و همچنین به تمام افرادی که علاقه‌مند به یادگیری این ساز هستند، اما به هر دلیلی نمی‌توانند یا شرایطش را ندارند کمک کنم که در مسیر علاقه‌شان قدم بردارند و به رؤیایشان برسند.