الحمبرا یک برند اسپانیایی و اسپانیا قطب بزرگ گیتار سازی در جهان محسوب می شود. در این کشور انواع گیتار از کیفیت پایین و ارزان قیمت گرفته تا گیتارهای بسیار مرغوب و با کیفیت تولید می‌شود. 
تاریخچه و معرفی گیتار الحمرا یا الحمبرا ALHAMBRA
اغلب گیتار سازانی که در این شهر فعالیت می کنند از گیتار سازانی خوشنام و با تجربه هستند که گیتارهایی بسیار مرغوب و با شهرت جهانی تولید می کنند. حال در این راهنما قصد داریم تا یکی از شرکتهای اسپانیایی که در کار خود موفق است را به شما معرفی کنیم.

معرفی شرکت الحمرا یا الحمبرا ALHAMBRA

الحمبرا یکی از تولید کنندگان بنام گیتار در سطح جهانی است. این برند در سال 1965 تاسیس شد و تقریبا با 50 سال تجربه در ساخت و ساز، بهترین گیتار کلاسیک، فلامنکو و سیم های دستباف در جهان را داراست.

تاریخچه گیتار الحمرا

در اوایل ساز 1960، فرانسیسکو مارتینز کلاول Francisco Martínez Clavel به دوستانش ریچاردو لورنز Ricardo Llorens و جوزف ماریا ویلاپلانا José María Vilaplana که هر سه نفرشان در یک نجاری کوچک با هم کار میکردند پیشنهاد ساخت یک گیتار کلاسیک اسپانیایی را داد. 

پس از توافق، آنها اقدام به ساخت یک مدل پیش طرح، از روی گیتار یکی از اقوام جوزف ماریا را کردند. این مدل اولیه پس از ساخت، با کمک معلم های گیتار محلی مورد اصلاح قرار گرفت.

پس از مورداستقبال قرار گرفتن این گیتار، فرانسیسکو، جوزف و ریچاردو تصمیم گرفتند تا تولید گیتارهای کلاسیک اسپانیایی را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند. 

در همین راستا تصمیم گرفتند تا به همراه تنی چند از دوستان خود کمپانی Manufacturas Jachi” ” را ثبت و احداث کردند. چندی بعد، کسب و کار گیتار سازی آنها به شدت رونق گرفت و تقاضای تولید از سمت مشتریان به طرز چشم گیری افزایش یافت، به طوری که با کمبود فضا در کارگاه نجاری مواجه شدند.

این عوامل سبب شد تا کارگاه خود را به ساختمانی در خیابان Cela در شهر Muro de Alcoy اسپانیا منتقل کنند، جایی که به سرعت 20 نیروی جدید برای توسعه خط تولید گیتار استخدام کردند.

توسعه تولیدات این استادان گیتار ساز اسپانیایی در نهایت منجر به ساخت کارخانه الحمرا ” Manufacturas Alhambra” در  14 ژوئن 1965 شد.

هدف این کمپانی از همان ابتدا ترکیب بالاترین استانداردهای استاد کاری در ساخت گیتار با آخرین تکنولوژی‌ های روز برای تولید بهترین گیتارهای کلاسیک، فلامنکو و آکوستیک دست ‌ساز در اسپانیا بود. 

که با در اختیار داشتن نیروی متخصص و ماهر، الحمبرا موفق به تولید مدل‌ های رده بالایی شد که امروزه از بهترین گیتارهای موجود در بازار محسوب می ‌شوند.

آشنایی با محبوب ترین و پرفروش ترین گیتارهای برند الحمرا

برند الحمبرا جزء یکی از خوش نام ترین کمپانی های سازنده گیتار کلاسیک در جهان می باشد. این کمپانی با بهره گیری از نیروی کارآمد و متخصص توانسته در طی بیش از نیم قرن تجربیات فراوانی را کسب نماید. از بهترین گیتارهای الحمبرا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

گیتار کلاسیک الحمرا Alhambra ۳C

چوب به کار رفته در صفحه رویی این گیتار سدر قرمز یکپارچه است که چوبی مناسب برای نوازندگان سبک کلاسیک می باشد. و چوب بکار رفته در صفحه پشتی و کناری این گیتار ماهون لمینت است که یک چوب میان رده می باشد و دلیل کم بودن قیمت این گیتار نسبت به گیتارهای رده بالاتر سری C لمینت بودن چوب ماهون بکار گرفته شده در این گیتار می باشد. همچنین جنس چوب بکار رفته در دسته این گیتار ماهون مقاوم و مستحکم می باشد.

دارای صدایی نرم و کیفیت مناسب ساخت، که گزینه ی بسیار مناسبی برای شروع یادگیری تکنیک های گیتار به شمار می آید.

این گیتار در مدل کات اوی نیز تولید می شود تا دسترسی به فرت های پایین تر به آسانی میسر گردد. به طور کلی این گیتار میتواند گزینه ی مناسبی در رده گیتارهای آموزشی محسوب شود.

گیتار فلامنکو Alhambra 5F CW E2

یک گیتار عالی برای افراد مبتدی تا متوسط است، نه تنها قیمت آن مناسب است که جنس کلی چوب آن از آبنوس می باشد.

سبک فلامنکو برگرفته شده از حالت شرقی و هند است که ریتم های متنوع و زیبایی هم دارد. این سبک، ساز مخصوص خود را دارد که گیتار فلامنکو نام دارد و ساز اصلی این سبک است.

در گیتار فلامنکو رویه صفحه گیتار معمولا از جنس چوب اسپروس است. همچنین پشت گیتار فلامنکو از جنس چوب سایپرس است.

گیتار مدل 3F الحمرا

گیتار فلامنکو الحمبرا مدل 3F یکی از بهترین گیتارهای فلامنکو است. چرا که صفحه‌ ی رویی این گیتار از جنس چوب مرغوب صنوبر آلمانی یکپارچه ساخته شده که در اکثر گیتارهای گران قیمت‌ تر نیز بکار می ‌رود. 

و پشت و کناره ‌های آن از جنس چوب روشن و زیبای چنار لمینت است که یکی از مناسب‌ ترین چوب‌ ها برای ساخت گیتار فلامنکو محسوب می ‌شود. که ترکیب چوب‌ های نرم و روشن صنوبر و چنار باعث تولید صدایی شگفت انگیز در این گیتار شده است.

الحمبرا برای صفحه ‌ی انگشت ‌گذاری روان ۳F چوب زیبای رزوود را انتخاب نموده. اکشن گیتار (فاصله ‌ی سیم ‌ها از صفحه ‌ی انگشت ‌گذاری) برای آسان شدن حرکت سریع در طول دسته بسیار پایین بوده و مناسب تکنوازی ‌های پرحرارت است. 

گیتار فلامنکو ۳F یک گیتار نسبتا ارزان و فوق العاده برای افراد مبتدی محسوب میشود که بسیار خوش ساخت است.

گیتار الحمرا Alhambra 5P

دارای ظاهری زیبا و تن صدایی بی نظیر؛ بدنه با کیفیت آن تهیه شده از بهترین چوب های این صنعت، طراحی بی نظیر که حاصل سالها تجربه هنرمندان و طراحان و سازندگان گیتار است، که الحمرا را به گیتاری بی همتا در دنیا تبدیل کرده است.

صدای فوق العاده ساز Alhambra 5P کاملا مناسب با نوع نوازندگی در سبک های مختلف از کلاسیک تا فلامنکو با تاچ های مختلف را پشتیبانی میکند.
مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند.