# خودتان را کامل معرفی کنید.

به نام خدا با سلام به خوانندگان محترم ماهنامه زیروبم، من روژینا نیکنام هستم 14 ساله و کلاس هشتم هستم.

# چطور با همراز آشنا شدید؟

از طریق یکی از بستگان که در همراز آموزش می‌دید و از جدیت آموزشگاه همیشه صحبت می‌کرد با همراز آشنا شدم.

# چندسال است که ساز می‌زنید؟

4 سال

# چرا پیانو را انتخاب کردید؟

از بین سازها صدای پیانو به من آرامش می‌دهد.

# سهم استاد در آموزش موسیقی چقدر است؟

قبل از همراز، تجربه آموزش پیانو در آموزشگاه دیگری را داشتم و پیشرفتی نکرده بودم اما با شروع آموزش تحت نظر استاد نخشبی به این باور رسیدم که استاد نقش مهمی در فراگیری دارد.

# مشوقین شما چه کسانی بودند؟

در وهله اول پدرم و مادرم و بعد استاد عزیزم.

# فکر می‌کنید رمز موفقیت شما در موسیقی تاکنون چه بوده است؟

آشنایی با همراز و استاد خوبم، حمایت پدر و مادرم، پشتکار و جدیت خودم.

 

# صحبتی برای دوستان علاقه‌مند به موسیقی

موسیقی هنری است که از زمان‌های بسیار قدیم از آن استفاده می‌شده و یکی از هفت هنر شمرده می‌شود. با موسیقی می‌شود به روان‌درمانی پرداخت چون موسیقی با روح و روان انسان ارتباط دارد. وقتی موسیقی نواخته می‌شود، تمامی سلول‌های بدن انسان به حرکت درمی‌آید و شور و شعف در فرد ایجاد می‌شود و در کل می‌توان گفت موسیقی موهبتی است که خداوند از طریق صوت در اختیار بندگان خود قرار داده تا بتوانند از زندگی به زیبایی استفاده کنند. زندگی از نظر بزرگان یعنی زیبا و شاد زندگی کردن.

# تاثیر یادگیری موسیقی بر سایر جنبه‌های زندگی شما مثل درس، شخصیت، عواطف و ارتباط‌تان با دیگران

به نظر من فردی که با موسیقی آشنا است، می‌تواند بر زندگی فرد دیگری تاثیر بگذارد؛ چون موسیقی علم ارتباط است. با تمرین و آموزش، ذهن فرد برای یادگیری تلاش می‌کند که به این ترتیب در درس تاثیر می‌گذارد و باعث پیشرفت خواهد شد. فردی که موسیقی را می‌شناسند و سازی را می‌نوازد، اعتمادبه‌نفس بالاتری پیدا خواهد کرد. موسیقی، عواطف انسانی را تحت‌تاثیر قرار می دهد و کسی که عواطف او به مقام بالاتر برسد، خدا را بهتر خواهد شناخت و در ارتباط با دیگران موفق‌تر خواهد بود.

# اهداف موسیقایی و برنامه‌های هنری آینده شما؟

كسى كه به موسيقى گرايش پيدا مى‌كند و سازی را می‌نوازد،  بايد يقين داشته باشد كه هدفى را دنبال مى‌كند. برای من موسيقى، تنها  نوازندگی نیست و امیدوارم روزی بتوانم تدریس کنم و از این طریق به دوستداران این هنر، خدمت کنم. در پایان از مسئولین همراز  بسیار سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند و از استاد عزیزم جناب آقای داریوش نخشبی تشکر می‌کنم که دلسوزانه در امر آموزش مرا هدایت می‌کنند.